CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Pondělí 22.07.2024
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

10 Západočeský lázeňský trojúhelník [ Turistická oblast ]

ZÁMEK KYNŽVART CHEB KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HORNÍ SLAVKOV KRÁSNO HRAD LOKET HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HRAD LOKET ZÁMEK KYNŽVART KRÁSNO KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR CHEB HORNÍ SLAVKOV FRANTIŠKOVY LÁZNĚ TO 10 Západočeský lázeňský trojúhelník
...splynout s přírodou...
Pro každého jednou nastane chvíle, kdy si chce odpočinout od rychlého životního tempa. Nedělat nic - jen hodně spát, hodně odpočívat, načerpat nové síly, elán a zdraví. Nechat se hýčkat, masírovat, opečovávat - a prostě být v pohodě. Skvělým místem pro takovou regeneraci těla i duše je právě oblast západočeského lázeňského trojúhelníku. Naše i zahraniční hosty přitahují zdejší minerální prameny už stovky let; v návštěvních knihách vybraných lázeňských domů si můžete přečíst jména takových celebrit, jakými byli například anglický král Eduard VII., Napoleon III., hudební skladatelé F. Chopin a R. Wagner, spisovatelé J. W. Goethe, M. Twain a F. Kafka; vábení zdejší věhlasných lázeňských středisek neodolal ani slovutný otec psychoanalýzy S. Freud. A co víc? Cyklistika, pěší túry a výlety k okolním pamětihodnostem, tenis, golf a jezdectví, v létě vodní sporty a zimě třeba běžky - tedy přesně to, co patří k dokonalému pobytu v lázních.

- Františkovy Lázně - proslulé lázně s 21 minerálními prameny. Zajímavá městská památková rezervace s typickým šachovnicovým půdorysem, obklopená rozsáhlými parky a lesoparky.
- Horní Slavkov - hornické město, proslavené těžbou cínu. V 18. století vznik první manufaktury na výrobu porcelánu (Haas a Czjzek). Muzeum s expozicí historie města, hornictví, cínařství a výroby porcelánu.
- Cheb - jedno z nejstarších měst České republiky, románský hrad s cennou pozdně románskou kaplí. Malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem, vyhlídka z Černé věže.
- Komorní Hůrka - nejmladší skutečná sopka v Čechách, která byla činná ještě na počátku čtvrtohor asi před milionem let. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, ve skále nad průzkumnou štolou pamětní deska.
- Krásno - zpřístupněný areál dolu Vilém s unikátním těžním parním strojem a hornickou expozicí. Na Krásenském vrchu zajímavá kamenná rozhledna s vnějším spirálovým schodištěm.
- Zámek Kynžvart - lázeňské městečko s klasicistním zámkem politika a kancléře K. V. Metternicha v rozlehlém anglickém parku s drobnými salety. Zámecká knihovna s vzácnou sbírkou prvotisků a grafických listů, kabinet kuriozit.
- Hrad Loket - městská památková rezervace s raně gotickým, renesančně upraveným hradem. Expozice skla, porcelánu a knižní vazby, ve vězeňských kobkách multimediální výstava středověkých mučicích nástrojů a útrpného práva.
- Mariánské lázně - nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku s více než stovkou minerálních pramenů. Působivá lázeňská architektura, golfové hřiště, rozhledna, park miniatur, kolonáda se zpívající fontánou.
- Hrad Ostroh (Seeberg) - románský hrad z 12. století s rytířským sálem, černou kuchyní a sklepením. Muzejní expozice karlovarského porcelánu, národopisné sbírky, ukázky měšťanských interiérů 19. století. V předhradí lidové stavby z okolí.
- Národní přírodní rezervace SOOS - rozlehlé rašeliniště a minerální slatiniště s tzv. bahenními sopkami. Naučná stezka vedená po dřevěných povalových chodníčcích, přírodní geologický park a muzeum pravěkých zvířat s modely v životní velikosti.
- Hrad Vildštejn - jeden z nejzachovalejších románských hradů a zřícenina barokního zámku v obci Skalná. Ve sklepení archeologická expozice o dějinách hradu s ostatky zaživa zazděné Bílé paní.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 20.04.2005 v 06:45 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY