CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Čtvrtek 05.08.2021
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

PÁTEČNÍ GLOSY 11.06.2021

Miroslava Macka

Spekulace o "covid pasu" jsou jen zlovolnou dezinformací, uvedlo české ministerstvo zdravotnictví na svém webu dne 21. 12. 2020.

Bývalá hygienička Eva Trávníčková: epidemii koronaviru vyhlásili politikové, nikoliv hygienici. Také nemohli, neboť ze zákona existuje tzv. hygienický práh, při jehož dosáhnutí a překročení se vyhlašuje epidemie. A ten činí 1600 veškerých respiračních onemocnění na 100.000 obyvatel v posledních 7 dnech, tedy 160. 000 na 10 milionů obyvatel Česka. Jenže jak při vyhlášení prvního výjimečného stavu, tak při vyhlášení druhého, nebylo toto číslo naplněno ani ze čtvrtiny.
To jen, abychom se nadále nevymlouvali na to, že za to či ono může epidemie koronaviru. Nikoliv, mohou za to ti politikové a „experti“, kteří koronavirus využili a zneužili k vybuzení strachu a hysterie a ke svým nekalým cílům a kšeftům.

Maďarský premiér Viktor Orbán odmítá zvyk, že hráči před fotbalovým utkáním pokleknou na znak solidarity s oběťmi rasové nerovnosti. „Já s tím nesouhlasím. Na sportovištích to nemá místo,“ řekl Orbán na čtvrteční tiskové konferenci.
Podobná gesta podle předsedy maďarské vlády souvisí s historií a kulturou daného národa. „My v Maďarsku klekáme před Bohem, před svou zemí a před láskou, kterou žádáme o ruku. My od našich sportovců v národním dresu nečekáme, aby poklekli, ale aby bojovali, vítězili, a pokud se to nepovede, aby umírali vestoje,“ dodal Orbán.
Podle maďarského premiéra je zmíněné pokleknutí maďarské kultuře zcela cizí. „Pokleknutí vymyslely bývalé otrokářské země, ale Maďarsko mezi ně nikdy nepatřilo,“ zdůraznil Orbán. „Pokud jste hostem v naší zemi, pak musíte chápat její kulturu a neprovokovat hostitele. Politika nemá ve sportu místo,“ dodal.
Dodávám: Nenajde se v české kotlině, moravských úvalech a zbytku Slezska politik, který by pronesl podobná slova, abych měl na podzim koho volit?

Evropská komise zažalovala Česko a Polsko u soudního dvora Evropské unie kvůli tomu, že nedovolují cizincům z EU vstupovat do politických stran. Podle unijní exekutivy tím obě země omezují jejich právo kandidovat v evropských volbách a ve volbách do zastupitelstev za stejných podmínek, jaké mají čeští a polští občané.
„V důsledku tohoto omezení nemohou občané z ostatních členských států EU s bydlištěm v Česku nebo Polsku plně uplatnit své právo kandidovat ve volbách do místních zastupitelstev a ve volbách do Evropského parlamentu za stejných podmínek jako státní příslušníci těchto států,” uvedla komise.
Není už opravdu nejvyšší čas uplatnit staré české přísloví „Kdo uteče, ten vyhraje“?

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 11.06.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY