CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
wtorek 18.05.2021
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

37. Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti

Jako již tradičně poslední srpnový víkend v Liptále patřil folklóru. Proběhl zde již 37. ročník Mezinárodního festivalu Liptálské slavnosti.
23. - 28. 8. 2006

Jako již tradičně poslední srpnový víkend v Liptále patřil folklóru. Proběhl zde již 37. ročník Mezinárodního festivalu Liptálské slavnosti. Soubory z celého světa se začaly sjíždět do Liptálu už v úterý. Jednalo se o soubor z Kolumbie. K němu během týdne přibyly soubory z Bulharska, Cookových ostrovů, Litvy, Portugalska, Ruské federace, Itálie, Srbska a Slovenska, aby nám všem ukázaly část folklóru ze své země.

Slavnosti organizovalo Folklorní sdružení Lipta Liptál za účasti Obecního úřadu Liptál, Krajského úřadu Zlín a Folklorního sdružení ČR.

Záštitu nad festivalem převzali místopředseda vlády a ministr soc. věcí ČR Zdeněk Škromach, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Josef Smýkal a hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.

2006

Od úterý vystupovaly zahraniční soubory v Parkhotelu Všemina a na Vsetíně na náměstí a v parku U Rybníčka. Pořadatelé rovněž umožnili prohlídku skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

V pátek 25. 8. 2006 od 19. 00 začal společný večer zahraničních souborů s domácím souborem Lipta. Jednotlivé soubory ukázaly, ale hlavně naučily část ze svého repertoáru ostatní nadšence folklóru a to nejen z řad tanečníků. muzikantů a zpěváků, ale také z řad návštěvníků.

V soboru 26. 8. 2006 v 10. 00 hod. byla zahájena výstava obrazů "Plynutí", díla Josefa Bartoloměje Krále a také řezbářské a řemeslnické dny, které probíhaly po celý víkend v kulturním areálu..

V hlavním dětském pořadu pod názvem "Vitajte v Liptáli", který začal ve 14.oo hod. vystupovaly děti ze souboru Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, Kalinka a Uzurica z Ruské federace a domácí soubor Malůšata a Malá Lipta. Všem divákům také zazpíval Zlatý zpěváček ze Slovenska Pavlínka Ovádková a účastnice soutěže ve Velkých Losinách Lenka Mrlinová, která získala cenu Jaroslava Juráška za citlivý výběr písní a jejich přednes.

V prvním okénku zahraničních souborů v 15.30 hod. s názvem "Obrázky ze světa I." se představil soubor Vitoshanche z Bulharska a Uldukas z Litvy.

V 16.30 hod. začal program s názvem "Co nás spojuje". V něm se představil soubor Rusavjan z Rusavy a soubor Rancho folklóriko de Parada de Gonta z Portugalska.

V druhém okénku zahraničních souborů s názvem "Obrázky ze světa II." se představil soubor Kalinka a Uzurica z Ruské federace, KUD Djoka Pavlovic za Srbka a italský soubor Compagnia folkloristica Limpiados ze Sicílie.

V 19.00 hod. se nám představili poslední zahraniční hosté - "Obrázky ze světa III.". Tím byl soubor Čarnica ze Slovenska a Tejiendo El Azar z Kolumbie a srbský soubor KUD Djoka Pavlovic.

Další okénko patřilo českým souborům. Pod názvem "Řemeslo v tanci" se představil soubor Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, Rusavjan z Rusavy, Bartošův soubor ze Zlína a domácí soubor FoS Lipta Liptál společně se sborem Rokytenka z Liptálu.

V 21.30 začal sobotní galaprogram "V dobrém sme sa všeci sešli". Tady měli diváci možnost zhlédnout všechny soubory s jejich krásnými tanci.

Před půlnoci začal ohňostroj a pokračovalo se v tanci s cimbálovou muzikou Jiřího Nechanického a v diskotékovém rytmu.

Nedělní program začal bohoslužbou v Římsko-katolickém a Českobratrském kostele v Liptále za účasti zahraničních souborů. Jako již tradičně ve 13.45 hod. vyšel slavnostní průvod krojovaných z horní části obce Liptál. Diváci v areálu během průvodu mohli poslouchat koncert dechové hudby Liptálanka z Liptálu. Ani krátká přeháňka nenarušila děj na Liptálských slavnostech, a proto přesně v 15.00 hod začal galaprogram 37. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti a názvem "V dobrém se všeci rozejdeme". Během dvou hodin se na pódiu vystřídaly opět soubory z Bulharska, Kolumbie, Litvy, Portugalska, Ruské federace, Itálie, Srbska, Slovenska a domácí soubor Lipta. Jako perlička na dortu se představil soubor Rino´s dance group z Cookových ostrovů a velmi zpestřil náš festival.

Krásnou tečku za 37. ročníkem Liptálských slavností udělala hudební skupina "1+1" z Liptálu, které hrála k tanci a poslechu v kulturním areálu.

Velké poděkování patří programovému řediteli festivalu panu Miroslavu Ekartovi a všem pořadatelům v čele s panem Ladislavem Michálkem.

Andrea Čalová
Liptál 29.8. 2006

Článek Liptál Obec roku 2006

MFF Liptál 2006
MFF Liptál 2006
Liptál 2006
Liptál 2006
Liptál
soubor Rino´s dance group z Cookových ostrovů

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 30.08.2006 v 23:28 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY