CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Pondělí 04.07.2022
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

Co nového v Českém ráji

TURNOV - Městské informační středisko v Turnově má za sebou již čtyři a půl roku činnosti. Dnes sídlí na náměstí Českého ráje a po celý rok nabízí řadu služeb všem návštěvníkům Českého ráje. Turisté zde získají veškeré informace o atraktivitách regionu, o kulturních akcích v Českém ráji, o dopravním spojení, mohou si zde zajistit ubytování, průvodce, půjčení kola, vyhlídkový let nad Českým rájem nebo koupit vstupenky na kulturní akce, mapy, průvodce, pohlednice, suvenýry.
K dalším službám patří sestavování programů pro cestovní kanceláře, kopírování, sběr fotoprací, faxování. Turisté zde obdrží velké množství propagačních materiálů zdarma ve čtyřech jazykových verzích. V letošním sezoně každé pondělí mohou turisté s pracovnicemi informačního střediska absolvovat prohlídku města s návštěvou kostelů, které jsou jinak nepřístupné.
Kromě pestré škály kulturních památek a přírodních krás, které Český ráj nabízí, je region ideálním místem pro trávení aktivní dovolené. K husté síti značených pěších tras v loňském roce přibyly značené cyklotrasy. Naše informační středisko ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj a Klubem českých turistů zajistilo vyznačení 260 km cyklotras. V letošním roce probíhá další značení v oblasti Jičína. Návštěvníci mohou ze sedla kola obdivovat hrady Kost, Frýdštejn, Valečov nebo zámky Hrubý Rohozec, Humprecht, Hrubá Skála, mohou projíždět Hruboskalským skalním městem, Klokočskými skalami, kolem Prachovských skal nebo Maloskalskem. V návaznosti na tuto akci regionu začínají vznikat ubytovací zařízení, která svým hostům nabízejí půjčení kola, vznikají úschovny a půjčovny kol. Turista si dnes může zakoupit cyklomapy, cykloprůvodce nebo v našem informačním středisku obdrží zdarma propagační leták.
Pro rozvoj cestovního ruchu v Českém ráji byl v letošním roce velmi důležitý vznik Sdružení Český ráj. Region se rozkládá na území pěti okresů a třech budoucích VÚSC. To se negativně odráželo v nejednotné propagaci a nekoncepčním rozvoji cestovního ruchu. Při zpracování strategií rozvoje jak okresů, tak VÚSC, bylo postavení Českého ráje okrajové.
Všechny nedostatky má za cíl odstranit Sdružení Český ráj. Členy Sdružení jsou města a obce ležící na území Českého ráje a právnické subjekty podnikající v cestovním ruchu. Sídlem Sdružení je město Turnov a převážná část činnosti leží na Městském informačním středisku Turnov ve spolupráci s Městským úřadem Jičín.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 3 názory)

Mgr.J.Šťovíčková21.08.2006 v 15:04
Myslím si,že Český ráj je sdělovacími prostředky dosti opomíjen a málo propagován.Zasloužil by si to jistě mnohem víc.

Myslím si, že by se mělo něco více udělat v oblasti propagační oblasti - zlepšit ji, dostat se širšími "kanály" (mediálně, písemně apod.) do okolí a podvědomí lidí. Nabídnout lidem něco co je nadevše osloví, uchvátí.

Pak si můžete být jisti, že se doslova "strhne" aj v ČR ohromný turistický BOOM po oblasti Českého ráje a jeho okolí.

Hodně zdaru!

KVL-man11.02.2004 v 12:19
jeto celkem dobrý ale mohli by jsme tady dát aspoň nějaký erb kokotové,s erby by to bylo mnohem lepší tak pohyb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zveřejněno 15.08.1999
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY