CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Úterý 14.07.2020
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství Krásná Lípa

Základní informace o druhém ročníku festivalu

Ve dnech 11. - 13. června 2004 bude probíhat druhý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Tolštejnského panství. Koná se v Krásné Lípě, sídelním městě Správy národního parku České Švýcarsko a pořadatelé připravují některé další pořady i v okolních městech a obcích Šluknovského výběžku.

Letošní ročník festivalu je pořádán pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pana Jiřího Šulce a patrony festivalu jsou pan Vladimír Laštůvka, polsanec Poslanecké snemovny parlamentu České republiky a pan Josef Zoser - seenátor Senátu Parlamentu České republiky. Tuto, v Ústeckém kraji ojedinělou kaci pořádá Folklorní soubor Lužičan ve spolupráci s městem Krásná Lípa, svazkem obcí Tolštějn a Folklorním sdružením ČR. Za finanční podpory Evropské unie, Ústeckého kraje, ministerstav kultury ČR, nadačního fondu Mosty naděje a dalších sponzorů v čele s Komerční bankou. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.

Festival bude zahájen v pátek 11. 6. 2004 v 19.00 v Kulturním domě Krásná Lípa pořadem v rámci programu Česká hudba 2004 "Učitel a žák", věnovaný F. Sušilovi a Jeoši Janáčkovi. Vystoupí v něm VSPT Rusava z Bystřice pod Hostýnem, FS Lužičan z Krásné Lípy a sopranistka Vanda Březinová v doprovodu japonské klavíristky Mizuho Masuko.

Ve Varnsdorfu se v městkém divadle představí chorvatský folklorní a divadelní soubor Pémijská Beseda z Ivanova Sela.

V sobotu 12. 6. 2004 od 9.30 budou na podiu na náměstí v Krásné Lípě v pořadu "Děti a hudba" vystupovat folklorní soubory Žerotínek Strážnice, Šáteček Nymburk, Nisanka a Malá Nisanka z Jablonce nad Nisou, Pémijská Beseda Chrovatsko a finalisté dětské soutěže "Zpěváček".

Náměstí sousedního města Rumburk bude patřit moravskému folkloru v podání souborů Rusava Bystřice pod Hostýnem, Vonica Zlín a Kalina Babice. Od 13.30 půjde krojovaný průvod městem s měrem na náměstí, kde se přivítají vzácní hosté a zahájí hlavní program festivalu.

Zde se představí soubory Rusava Bystřice pod Hostýnem, Vonica Zlín, Pémijská Beseda Chorvatsko, Týnečáci Velký Týnec, Lužičtí Srbové Budyšín, Čtyřlístek Nové Strašecí, Kalina Babice, Macierzanka Polsko, Shirgischwalde SRN a Žerotín Strážnice.

Součástí hlavního programu je i vyhodnocení soutěže "O bábovku jarmarku". V 15.00 potěší obyvatele místního domova důchodců soubory Nisanka a Malá Nisanka, Šáteček, Žerotín a Žerotínek.

Do vedlejší rekreační obce Doubice zavítají Týněčáci s ukázkou hanácko-čuháckého folkloru.
Od 19.00 budou mít možnost předvést se souborové muziky i tančníci ve volné zábavě na zahradě areálu restaurace "U Kuruce".

Během celého sobotního dne bude zároveň probíhat v prostoru náměstí tradiční krásnolipský staročeský jarmark. Budete mít možnost nakoupit, ale i shlédnout výrobu více jak šedesáti lidových řemeslníků. Zajištěno též bohaté občerstvení.

V neděli se rozloučíme s festivalem od 14.00 v kulturním domě vystoupením místního dětského folklorního souboru Křiničánek, Týnečáku z Velkého Týnce a na závěr k tanci a poslechu zahraje dechová hudba orchestru Klause Klingera z Rumburka.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 11.05.2004 v 14:04 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY