CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Úterý 18.06.2019
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL ČERVENÝ KOSTELEC 20. až 24. srpna 2003

Tisková zpráva FOS

49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
ČERVENÝ KOSTELEC

20. až 24. srpna 2003

Ve dnech 20. - 24. srpna 2003 se uskuteční 49. Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci. V pěti festivalových dnech se divákům představí zahraniční soubory z Finska, Indie, Itálie, Japonska, Kolumbie, Lotyšska, Nového Zélandu, Peru, Polska, Srbska a Černé Hory, Turecka, Slovenska, české soubory Jičíňáček z Jičína, Špindleráček ze Špindlerova Mlýna, Barunka z České Skalice a domácí soubory Hadářek a Hadař.

Pořadateli festivalu jsou Město Červený Kostelec ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky Městským kulturním střediskem Červený Kostelec.

Záštitu nad festivalem převzal ministr zahraničních věcí a místopředseda vlády Cyril Svoboda a Rada Královehradeckého kraje.

49. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se v letošním roce uskuteční již tradičně v přírodním areálu u Divadla J.K.Tyla a v případě nepříznivého počasí v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

První dva dny budou patřit zahraničním souborům. Se svými programy se představí veřejnosti v podvečerních a večerních vystoupeních. Tyto akce se setkávají s velikým zájmem veřejnosti.

Pozvánkou na festivalové programy jsou volná vystoupení souborů na předem určených místech po celém městě. Kolektivy procházejí městem, tančí a zpívají a místním obyvatelům tím připomínají dobu festivalu.

V pátek 22. srpna v 18 hodin začíná programový blok zaoceánských souborů a od 21 hodin se nám v samostatném vystoupení představí slovenské soubory.

V sobotu 23. srpna v odpoledních hodinách se soubory představí v programu "Odpoledne s folklorem" a v 19.30 hodin budou patřit Divadlo J.K.Tyla i přírodní areál tradičnímu a velice oblíbenému pořadu "Soubory se představují".

V neděli 24. srpna ráno se rozezpívá a roztančí celé naše město. Průvod krojovaných účastníků, který je zároveň pozvánkou na hlavní program festivalu, vyjde ze sídliště Koubovka, půjde přes náměstí do přírodního areálu. Na své cestě budou soubory tančit a zpívat v doprovodu svých muzik. Věříme, že svým elánem, jako každoročně, roztančí i část diváků, kteří se sejdou na trase průvodu. Již od 12 hodin se uskuteční "Koncert lidových muzik" v přírodním areálu. Ve 13 hodin bude zahájen hlavní program 49. Mezinárodního folklorního festivalu "Folklorní svět v Červeném Kostelci". Dle režie se na jevišti budou celé odpoledne střídat všechny zúčastněné soubory, aby nás potěšily rozmanitostí svých lidových písní a tanců. V podvečerních hodinách, za melodie znělky festivalu - písně "Náchodský zámeček", kterou si zazpívají společně všechny soubory, se festival ukončí.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Foto

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 05.08.2003 v 18:21 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY