CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14  SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13  STŘEDNÍ MORAVA TR 12  JIŽNÍ MORAVA TR 11  VYSOČINA TR 10  VÝCHODNÍ ČECHY TR 09  ČESKÝ RÁJ TR 15  KRKONOŠE TR 08  ČESKÝ SEVER TR 07  SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06  ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05  PLZEŇSKO TR 04  ŠUMAVA TR 03  JIŽNÍ ČECHY TR 02  STŘEDNÍ ČECHY TR 01  PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Čtvrtek 18.04.2024
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

TURISTICKÉ INFORMACE O EGYPTU

CK Shenkos, Egypt, Giza
Podmínky vstupu do Egypta, zastupitelství
Pro jakýkoliv pobyt je nutné vízum, které si lze nejjednoduším způsobem koupit po příletu do Egypta za 25 USD. Je vyžadován pas platný nejméně 6 měsíců po ukončení platnosti uděleného víza. Vízum lze získat na egyptském zastupitelském úřadě v Praze. Pokud chcete, může Vám vízum zařídit po dodání potřebných formalit naše cestovní kancelář.

Velvyslanectví České republiky v Egyptě
4 Doddi Street
Gíza 12511
Cairo
tel: 002 023 485 531
Velvyslanectví Egypta v České republice
Pelléova 14
160 00 Praha 6
tel: +420 224 311 506
Devizové podmínky a měna
Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství.
Jazyk
Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, francouzky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.
Lékařská pomoc a očkování
Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích.
Fotografování
Téměř ve všech egyptských muzeích a ve většině starověkých hrobek je fotografování zakázáno. Někde se povolení vydává za poplatek, který za videokameru může být dosti vysoký. V ostatních případech budete muset zanechat fotoaparát nebo videokameru u pokladny a při odchodu vám budou vráceny. Mosty, letiště, vojenské objekty a přístavy je přísně zakázáno fotografovat. Místní hlídači jsou bdělí a vám hrozí zabavení fotoaparátu a vysoká pokuta. Pokud chcete fotografovat místní obyvatele, požádejte je o souhlas, dovolení si vyžádejte i před fotografováním uvnitř mešit a kostelů.
Nákupy
Nakupovat lze buď v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání. Obchůdky se suvenýry, pohlednicemi, potravinami se otvírají okolo 9 hodiny ráno a provozní galabea, zlato a stříbro prodávané na váhu, kabelky a tašky, tkané tapiserie a výrobky ze dřeva, které v Egyptě dosahují opravdu vysoké kvality. Při nákupu zlata a papyrusů dávejte pozor na padělky. Doporučujeme konzultaci s naším delegátem.
Doprava
Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhy - metra, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil.
Bakšišné
V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. "bakšišné" je v Egyptě jedním ze zdrojů příjmů, proto od Vás bude požadován velmi často. Abyste byli ušetřeni neustálého dohadování výše bakšišného, vybere od Vás po příletu náš delegát částku v hodnotě 25 USD/týden na osobu, kterou rozdělí mezi personál hotelů a řidiče.
Strava a nápoje
Podobně jako u hotelů se ceny v restauračních zařízeních liší v závislosti na jejich kvalitě. Obecně však lze říci, že ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. V této souvislosti je nezbytné upozornit, že pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, zvláště hlávkového salátu, lusků, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řádu.
Co na sebe
Při návštěvě Egypta v letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Pamatujte, že některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měli mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení.
Doporučujeme
První dny v Egyptě se nevystavujte slunečnímu záření více než 15 minut a používejte opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem. Používejte brýle s UV filtrem. Dbejte na hygienu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Váš organismus lépe udrží vlažnou vodu a Váš žaludek se nebude podchlazovat. Ovoce a zeleninu, kterou si sami zakoupíte si pečlivě omyjte. Při střevních či jakýchkoliv potížích , kontaktujte našeho delegáta.
Klimatické podmínky
V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C.
Co je zakázáno
Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.
Kontaktní adresa CK SHENKO´S s.r.o.:

PRAHA: Truhlářská 11
110 00 PRAHA 1
Tel: 224 810 081
Tel/Fax: 222 319 036
gsm: 737 777 227
praha@shenkos.cz

BRNO: Josefská 1
602 00 BRNO
Tel: 533 433 400, 533 433 500
Tel/Fax: 533 433 444
brno@shenkos.cz

OLOMOUC (centrála):
Litovelská 117/6
779 00 OLOMOUC
Tel: 585 428 886
Tel/Fax: 585 227 078
gsm: 777 895 198
info@shenkos.cz
DALŠÍ INFORMACE: CK SHENKO´S
Zveřejněno 21.03.2003 v 10:06 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY