CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Pátek 02.06.2023
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

Festival Souznění vybral přes 50 tisíc korun na charitu

Festival Souznění získal přes 50 tisíc korun pro charitu. Peníze pomohou postiženým
PF
OSTRAVA, 19. 12. 2019 - Letošní ročník Mezinárodního festivalu Souznění vynesl 50 tisíc korun na dobročinné účely. Bezmála 33 500 korun věnovali lidé během festivalové veřejné sbírky pořádané společně s Charitou Frenštát pod Radhoštěm. Dalších 20 000 korun přispěla partnerská firma FERRIT ze Starého Města u Frýdku - Místku. Obě částky putují na pomoc lidem s různým postižením. Jednak rodině Jiřího Šrubaře, mladého muže, který se od narození potýká s vážným kombinovaným neurologickým a genetickým postižením. Jednak ostravské Lidové konzervatoři a Múzické škole, což je jedinečná škola zaměřená zejména na posluchače se zdravotním postižením.
„Výtěžek veřejné sbírky nás příjemně překvapil a rádi ho předáváme Jirkově rodině,“ potvrdila ředitelka Charity Frenštát Lenka Tabachová. Za Múzickou školu dar převzala její ředitelka Miloslava Soukupová.

Podle Zdeňka Tofla, ředitele festivalu Souznění je letošní charitativní přínos rekordní. „Zřejmě k tomu významně přispěl fakt, že jsme závěr festivalu věnovali, v rámci výborného galakoncertu, vzpomínce na fenomenální The Beatles. Tento projekt by si určitě zasloužil další reprízy nebo pokračování,“ míní.

„Charitativní aktivity samotných Beatles byly velmi významné. Velkým počinem bylo založení multimediální společnosti Apple Corps (pozn. pro editory: pozor, nejde o Apple Computer ani Apple Inc.), která ve své době vydatně pomáhala mladým, začínajícím umělcům. Slavný je Georgem Harrisonem realizovaný Koncert pro Bangladéš nebo Paulem McCartneyem založený a financovaný Liverpoolský institut múzických umění,“ doplnil autor scénáře závěrečného galakoncertu s hudbou Beatles, hráč na klávesy, dramaturg a kapelník doprovodné kapely Day Trippers Jaromír Kračmer.

Mezinárodní festival Souznění nabídl více než 400 hudebníků, zpěváků, tanečníků a účinkujících různých žánrů – od koled až po duchovní tvorbu a slavné písně Beatles. Čtyřdenní svátek folkloru, duchovní hudby, obřadního tance, zvyků, vícežánrových vystoupení i tradiční gastronomie začal 12. prosince unikátním koncertem ve farním kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku - Místku, kde vystoupil uznávaný vokálně-instrumentální soubor Musica Figuralis, duchovně zaměřený komorní sbor Ensemble Versus a sólisté Lenka Cafourková Ďuricová – soprán, Monika Jägerová – alt, Matúš Šimko – tenor a uznávaný barytonista Tomáš Král.
Souznění 2019
Souznění 2019
Souznění 2019
Další festivalové dny nabídly mimo jiné ceněný sólový program Hany Fialové – Edith Piaf (13. 12. v Kunčicích pod Ondřejníkem). Poprvé zazněly lidové písně chráněné UNESCO v podání korsického souboru Meridianu (14. a 15. 12. v Kozlovicích a Frenštátě p. R.). Představilo se kulturní dědictví Moravskoslezského kraje v podobě tanečníků svérázného horalského tance ověnžok a slezských gajdošů (14. 12. v Kozlovicích) souboru Slezan z Českého Těšína, stejně jako oceňovaný Valašský vojvoda z Kozlovic reprezentující Moravskoslezský kraj a ČR po celém světě.
Velké finále celého festivalu obstaral galakoncert „Kouzelná tajemná cesta Beatles“, tedy tvorba Beatles v podání českých es, jakými jsou už zmíněná nositelka Thálie Hana Fialová, Albert Černý z Lake Malawi, Ondřej Ruml - známý mj. z muzikálu Michala Horáčka a Petra Hapky „Kudykam“, mezinárodně uznávaný Fernando Saunders, bluesový Mario Šeparovič, Hlas ČeskoSlovenska z roku 2014 Lenka Szabó Hrůzová, kapela Day Trippers, komorní orchestr Camerata Janáček či vokální skupina Honey Pies.
Více o sbírce pro Jiřího Šrubaře:
http://souzneni-festival.cz/souzneni-2019-ve-spolupraci-s-charitou-frenstat-pod-radhostem-porada-financni-sbirku-pro-jirika-srubare/

Více o daru Lidové konzervatoři a Múzické škole, p.o.:
http://souzneni-festival.cz/letosni-rocnik-festivalu-souzneni-podpori-charitativnim-darem-ostravskou-muzickou-skolu/

Dramaturg a ředitel MF Souznění:
Zdeněk Tofel, tel. +420 604 245 814

Mediální zastoupení:
Eva Kijonková, tel. +420 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com

Eva Kijonková, mediální zastoupení MF Souznění
EK Media s.r.o.
702 00 Ostrava

A vinšuju stále šumné Vánoční období, dobré zdraví, lásku, toleranci a k tomu hodně čistě zahraných aj zazpívaných tónů do Nového (přestupného) roku
S úctou a pozdravem Zdeněk Tofel.

Zveřejněno 30.12.2019 v 20:57 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY