CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Neděle 05.07.2020
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

Literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska

TAJNÁ MAPA ZLATOHORSKA

18. září 2014 byla slavnostně odtajněna Henryho tajná mapa Zlatohorska a zahájena oficiálně literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska ve spolupráci se Studentskou Thálií.

Tato tajná mapa skrývá neuvěřitelné příběhy o krásném a kouzelném kraji. Chceš li zažít dobrodružství a legraci s kamarádem Henrym, tak hledej v této mapě a možná některý příběh, jako správný objevitel nalezneš. Henryho story se ukrývají na nejrůznějších místech Zlatohorska. Postupně se budou objevovat nové story. Můžete je psát i Vy podle pravidel literární soutěže.

Vydejte se s kamarádem Henrym na cestování časem po jeho milovaných horách. Zná je jako své kanady. Provede Vás křížem krážem a ty šplechty, co mu vyjdou z pod vousů- mu vůbec nevěřte!!! Henry někdy trochu kecá. Ale kecá moooc krásně.

Literární soutěž:

ZLATÉ ČASY ZLATOHORSKA

Když se řekne „zlaté časy“, každý z nás si vybaví nejlepší období svého života. Nebo nějakou historickou epochu, která se mu zdá nejzajímavější. Protože jsme každý jiný, mohou být i zlaté časy pro každého jiné. Na tuto „zlatou pravdu“ dávno přišel též Zlatokop Henry.

Byl to on, kdo nás upozornil, že Zlatohorské náměstí má jednu magickou část. Henry ji sám pro sebe nazval zlatým středem. Postavíš-li se na dané místo, můžeš cestovat časem. Důležité je nejen to správné místo najít, ale objevit ho ve správný okamžik. Když si stoupneš přesně do zlatého středu, uvidíš jak hodiny radnice, tak hodiny kostela. Pokud oboje hodiny ukazují stejný čas, jsi na správném místě ve správnou dobu.

Věc se zdá jednoduchá, ale není. Někdy se jedny z hodin opožďují, jindy stojí úplně, občas je taková tma nebo mlha, že nevidíš na krok. Mnohdy ti slunce prudce svítí do očí či kapky deště znemožní, abys hlavu vůbec zdvihl… Nejhorší je, že přes toto druhé nejdelší náměstí v republice jezdí hodně rychle auta a není zde ani jediný přechod pro chodce! Je dost nebezpečné náměstí vůbec přejít, natož se na správné magické místo postavit. Většinou lidé náměstím jen přebíhají. Takto však kouzlo cestování časem nefunguje.

Chceš-li cestovat časem, musíš se umět zastavit a rozhlédnout. Zhluboka se nadechnout, dokořán otevřít oči i duši. Prohlédnout si krásné lesy, co se tyčí nad městem, rozpoznat jedinečnost náměstí a uvědomit si, jaké obrovské bohatství nám naši praotci zanechali. Kdo autem profičí náměstím, možná ušetří půl minuty, ale přijde o ono kouzlo. Když jím proběhneš, tak možná kouzlo trochu ucítíš. Jeho moc je nejsilnější, když si na něj uděláš čas. ČAS ZA ČAS. To je zaklínadlo, co musíš vyslovit, a pak časem cestovat můžeš.

Henrymu se několikrát podařilo časem cestovat. Kdo jiný než zlatokop, rýžující z hromady prachu, dokáže kousek po kousku ze zlatých úlomků stavit nuget zlata? Kdo jiný má trpělivost objevovat poklady, skryté v zemi, zázračná kouzla přírody nebo poselství dávných předků? Právě o těchto pozoruhodných výletech je naše literární soutěž. Je jen na Vás, kterou éru a oblast Zlatohorska si k putování s kamarádem Henrym vyberete. Těšme se na dobrodružné výpravy do zlatých časů Zlatohorska.

Věřte, že za Váš čas, strávený psaním povídek o Zlatokopovi Henrym (cestujícím v čase po Zlatohorsku), za objevování zapomenutých příběhů, moudrostí či veselých historek, budete královsky odměněni…

Technický postup:

1) Napiš povídku o některém z míst na Zlatohorsku: Biskupská kupa, Leuchtenštejn, Rochus, Farní kostel Nanebevzetí P. Marie, Edelštejn, Kobrštejn, Táborské skály, Hornické skály, Poutní místo P. Marie Pomocné, Zřícenina kostela sv. Anny, Dolní Údolí, Horní Údolí, Památník sv. Rocha, Zlatorudné mlýny, Salisov, Starohoří, Ondřejovice, Rejvíz, Velké a Malé mechové jezírko, Mělké doly, Město Zlaté Hory, Rožmitál, Mnichův kámen, Selský rybník, Zlaté jezero, Skalní útvar pod Větrnou, Městské muzeum, Sanatorium Edel.
Kdo by chtěl k vypsaným místům menší nápovědu, může se podívat na základní informace. Ovšem kreativitě se meze nekladou, povídku můžete uchopit mnoha způsoby.

2) Pošli povídku zde: kamarad@zlatokophenry.cz

3) Odborná porota: ředitelka Studentské Thálie- Mgr. Dana Benešová-Trčková, historik regionu a autor Tajné mapy- Bc. Boleslav Doboš a autor projektu Zlatokop Henry- Patrik Hořelica ohodnotí tvoji snahu.

4) Úspěšné povídky budou zakódovány programátory do Tajné mapy.

5) Soutěžit mohou všechny věkové kategorie, studenti však mají speciální možnost účasti ve Studentské Thálii.

http://www.zlatokophenry.cz/tajna-mapa/

DALŠÍ INFORMACE: zlatokop Henry
Zveřejněno 24.10.2014 v 22:30 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY