CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14  SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13  STŘEDNÍ MORAVA TR 12  JIŽNÍ MORAVA TR 11  VYSOČINA TR 10  VÝCHODNÍ ČECHY TR 09  ČESKÝ RÁJ TR 15  KRKONOŠE TR 08  ČESKÝ SEVER TR 07  SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06  ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05  PLZEŇSKO TR 04  ŠUMAVA TR 03  JIŽNÍ ČECHY TR 02  STŘEDNÍ ČECHY TR 01  PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Úterý 21.08.2018
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

SETKÁNÍ NA PODHORÁCKU 2014

Folklorní festival SETKÁNÍ NA PODHORÁCKU Velká Bíteš – sobota 13. září 2014

XII. ročník přehlídky folklorních souborů a krojovaných skupin z Podhorácka, sousedních regionů a hostů

Národopisný soubor Bítešan, skupina starších dětí, 2013
Národopisný soubor Bítešan, skupina starších dětí, 2013

Vystoupí Bítešan a Poškoláci z Velké Bíteše, Stárci z Ostrovačic, ženy a děti z Jinošova, ženy z Březníka, Horácký Medřičan z Velkého Meziříčí, Džbánek a Džbáneček z Martínkova, národopisný soubor Ferdinanda Volka z Tuřan, Lučina z Brna a slovenský soubor Vargovčan z družebního města Hanušovce nad Topľou
Začátek ve 13.30 hodin – Masarykovo náměstí

PROGRAM

Zahájení
Masarykovo náměstí ve 13.30 hodin
.
Haj husičky do pšeničky
Národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše
– skupina mladších dětí, hudební doprovod Karolína
Hradilová. Vedoucí Eliška Hradilová
.
Strejček Nimra
Stárci z Ostrovačic
– skupina malých dětí
.
Vedoucí Anna Smutná a Jitka Křížová
.
Šohaj
Stárci z Ostrovačic
– skupina dětí
.
Vedoucí Anna Smutná a Jitka Křížová
.
Kdo si hraje, nezlobí
Poškoláci
– taneční skupina z Velké Bíteše,
hudební doprovod Táňa Horká.
Vedoucí Táňa Horká
.
Litery
Stárci z Ostrovačic
– skupina mládeže.
Vedoucí Vlasta Moravová a Mirek Pelikán
.
Rozkázali na vojnu
Národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše
– skupina starších dětí, pěvecký sbor,
hudební doprovod Jaroslav Coufal.
Vedoucí Silva Smutná a Hana Sedláková
.
Viju, viju věneček
Skupina žen a dětí z Jinošova.
Vedoucí Eva Chytková
.
Medřičské panenky
Horácký Medřičan
– folklorní soubor a instrumentální hudba z Velkého Meziříčí.
Vedoucí Iva a Aleš Horkých
.
V heřmanovskym kosteličko
Národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše
– skupina starších dětí, pěvecký sbor,
hudební doprovod Jaroslav Coufal.
Vedoucí Silva Smutná a Hana Sedláková
.
Tance z Brněnska
Národopisný soubor Ferdinanda Volka z Tuřan
Vedoucí Iva Kolečková
.
Koulelo se, koulelo
Folklorní skupina žen z Březníka.
Vedoucí Hana Bábuňková
.
Maršovská silnice
Národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše
– skupina dospělých a houslová muzika.
Vedoucí Milan Vlček a Jana Vlčková
.
Skočné tance
Lučina
– folklorní soubor a cimbálová muzika z Brna
Vedoucí Jan Sekanina
.
Východoslovenské tance Vargovčan
– folklorní soubor a cimbálová muzika z Hanušovců
nad Topľou.
Vedoucí Jozef Varga
.
Naše žínky
Džbáneček
– folklorní soubor a instrumentální hudba z Martínkova
Vedoucí Dana Svobodová a Jiří Lojda
.
Lidová veselice
Džbánek
– folklorní soubor a instrumentální hudba z Martínkova
Vedoucí Dana Svobodová a Jiří Lojda
.
Čarování, banování, dívčí vábení
Lučina
– folklorní soubor a cimbálová muzika z Brna
Vedoucí Jan Sekanina
.
Kým žiješ, tancuj a špivaj
Vargovčan
– folklorní soubor a cimbálová muzika z Hanušovců
nad Topľou.
Vedoucí Jozef Varga
.
Směs horáckých a podhoráckých tanců
Národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše
– skupina dospělých a houslová muzika.
Vedoucí Milan Vlček a Jana Vlčková
.
Zakončení
Společná písnička
přibližně v 18 hodin
.

V případě nepříznivého počasí festival proběhne
v Kulturním domě ve Velké Bíteši
.
Festival se koná v čase tradičních bítešských hodů.
Mimo pohostinství, kavárny a cukrárny jsou otevřeny hodové sklípky ve dvorech a v podzemí některých měšťanských domů i v přilehlých ulicích s nabídkou dobrého jídla a pití.
V městském muzeu je otevřena výstava krojovaných panenek a geologicko -mineralogická expozice;
v klubu kultury výtvarná výstava;
v základní umělecké škole výstava bonsají;
v chovatelském areálu výstava drobného zvířectva;
na náměstí jarmark lidových řemesel.
Večer hrají k poslechu a k tanci na náměstí pod májí dechové hudby Doubravěnka a Bobrůvanka;
ve sklípku "na Pětce" cimbálová muzika Špunt
a ve sklípku "na Sedmičce" cimbálová muzika Šmytec.

Silva Smutná
731 148 905
sismut@seznam.cz ‌

DALŠÍ INFORMACE: Setkání na Podhorácku

 
Zveřejněno 09.08.2014 v 23:19 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY