CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Středa 06.07.2022
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství

TISKOVÁ ZPRÁVA V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné Lípě 3. - 5. září 2010
Popáté se uskuteční v malebné krajině Českého Švýcarska, nejsevernějším koutu České republiky Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství a staročeský krásnolipský jarmark. Letošní festival se koná ve dnech 3. - 5. září 2010 v Krásné Lípě a okolních městech a obcích Šluknovského výběžku. Je spojen se Dny Českého Švýcarska, setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland a Parkmaratonem. Nad tímto ročníkem převzali záštitu senátor Jaroslav Sykáček, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a přední český sexuolog Radim Uzel.
MFFTP pořádá FS Lužičan s městem Krásná Lípa a Folklorním sdružením ČR v partnerství se Svazkem obcí Tolštejn a Ústeckým krajem. Finančně akci podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Ústecký kraj. Hlavními partnery jsou Sparkasse a Tisk Krásná Lípa s. r. o. Festival dále sponzorují Diosna CS, ABX s.r.o., Plaston ČR, Hotel Beseda Krásná Lípa, Penzion Českého Švýcarska, Sportbar, penzion Nový Svět, SPRŠ a Akční skupina Šluknovsko. Dalšími partnery jsou o.p.s. České Švýcarsko a OSA. Hlavním mediálním partnerem se stal Český rozhlas SEVER a Mediálními partnery Mediatel - Zlaté Stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.

Festivalu se zúčastní tyto soubory: Ritmos & Tambores z Kapverdských ostrovů, Simeria z Rumunska, Zobor ze Slovenska, Oldšava z Uherského Brodu, cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Jiskra z Plzně , krásnolipský Křiničánek a domácí pořadatel Lužičan.

Vrcholná akce krásnolipského "Lidového roku" začne ve čtvrtek vystoupením Ritmos & Tambores dopoledne pro krásnolipskou ZŠ v kulturním domě a v 18.00 hod před hotelem Beseda na náměstí v Krásné Lípě.
program
program
leták
V pátek proběhnou výchovné pořady pro školy v Rumburku, Chřibské, Rybništi, Varnsdorfu a přednáškou MUDr. Radima Uzla na rumburském gymnáziu. Odpoledne pokračuje program v kulturním domě Krásné Lípy pořadem pro ÚSP. Zde se také uskuteční od 19.00 hod pořad k zahájení V. MFF TP - "Sex v lidové písni aneb sexuální a reprodukční zdraví" s MUDr. Radimem Uzlem a Oldšavou. Zároveň v 19.00 hod odstartují pořady "Folklor na Tolštejnském panství" v Doubici ve Staré hospodě a ve Šluknově na zámku.

Sobotní program na krásnolipském náměsti bude následující. V 9.00 hod zahájení Srazu motocyklů Čechie - Böhmerland, v 10.00 hod krojovaný průvod, v 11.00 hod start Parkmaratonu doprovázen cimbálovou muzikou Jiřího Janouška, ve 13.30 vyhlášení části Parkmaratonu, ve 14.00 hod GALAPROGRAM V. MFF TP se všemi účinkujícími festivalu, od 19.00 hod koncert skupiny Botafogo a bratří Ebenů a dražba na návrat lososů. Ve 21.00 hod vyvrcholí sobotní program v hotelu Beseda na náměstí večerním pořadem souborových muzik "Beseda u cimbálu v Besedě".

Po celou sobotu bude probíhat staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel, fotografická soutěž V. MFF TP, výstava krásnolipského lidového roku FS Lužičan v galerii Továrny.

Dále se v sobotu představí od 13.30 hod ve Starých Křečanech rumunská Simeria a ve 14.00 hod v Bad Schandau plzeňská Jiskra.

V neděli se bude konat od 10.00 hod mše svatá v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě a v 11.00 hod prohlídka expozice Domu Českého Švýcarska. S festivalem se rozloučíme ve 14.00 hod v kulturním domě Krásné Lípy závěrečným pořadem V. MFF TP s plzeňskou Jiskrou.

Petr Semelka - ředitel festivalu
semelkova@krasnalipa.cz

Zveřejněno 04.08.2010 v 00:35 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY