CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Sobota 04.04.2020
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

XVII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve dnech 13.-15.11.2009

Prvního hracího dne se turnaje zúčastnili také národní ředitelka ČHSO Martina Středová a čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes.

Na nižší účasti klubů se v letošním roce podílela neúčast těch, které nezvládly změnu v předávání informací prostřednictvím webových stránek ČHSO a přihlašování emailem. Je možné, že i finance hrály svou roli a samozřejmě také nemocnost závodníků. Přesto účast 38 sportovních klubů (110 sportovců) je velmi dobrá, což svědčí o oblíbenosti tohoto turnaje.

tenis

Organizátoři opět naplnili očekávání a jak sportovní část, tak i program připravený pro účastníky, byl velmi dobře připraven. A můžeme konstatovat, že vše zvládli výborně.

Zkušenosti z minulých ročníků jsou vidět v mnoha důležitých a podstatných detailech, které vytváří obvyklou pohodovou atmosféru v hale, ale i na společenském programu.

tenis

Opět je potřeba ocenit přístup jednotlivých klubů registrovaných v ČHSO k soutěži UNIFIED, kdy z každého týmu spolu hraje trenér se sportovcem proti stejně utvořené dvojici týmu jiného. Tato soutěž by měla být dle stanov speciálních olympiád jedním z důležitých prvků v celém procesu sportovní činnosti s osobami s mentálním postižením a u nás tomu na rozdíl od zahraničí skutečně je. Svědčí o tom opět vysoká účast 26 soutěžních dvojic, která překonala i rekord z loňského roku (25 párů Unified).

Vynikající úrovně dosáhla opět organizace slavnostního vyhlašování sportovců jednotlivých kategorií. Při vysoké účasti sportovců a systému, kdy je vyhlašován každý hrající účastník v každé kategorii, je těchto vyhlašování opravdu hodně a na mnoha akcích tento ceremoniál sklouzává do dlouhé stereotypní monotónnosti. Nynější systém sehraného týmu organizátorů doprovázený rytmickou pochodovou hudbou a slavnostními znělkami je úplně o něčem jiném.

tenis

Co turnaji vytknout, nebo na co se zaměřit v dalších ročnících? Ideální by byly připomínky přímých účastníků, adresované přímo pořadatelům ve Dvoře Králové nebo prostřednictvím emailu na kancelář ČHSO.

Osm hracích stolů i jejich optimální využití díky zkušenostem J. Šafaříka, který zajišťoval časový rozpis všech zápasů, bylo dostačující.

Problémem zůstává i nadále rozřazení hráčů do skupin zejména v nejpočetnější kategorii Muži B nad 30 let. Rozřadit každého ze 73 hráčů této kategorie do jedné z patnácti skupin poté, co jej členové rozřazovací komise vidí hrát několik minut je opravdu náročné, zdlouhavé a hodně subjektivní. Na druhé straně je potřeba zdůraznit, že žádný jiný systém, který by přinesl lepší a efektivnější výsledky ale k dispozici není.

Velké poděkování patří členům SPMP okresní organizace Trutnov a pracovníkům ÚSP Barevné domky Hajnice, kteří se na celém turnaji pořadatelsky podíleli, ale samozřejmě také všem rozhodčím v čele s Josefem Vítkem. V letošním roce se vydařila spolupráce s FIM Hradec Králové, jejichž studenti se podíleli na rozhodování na stolech.

Celý turnaj by však nebylo možné zorganizovat bez pomoci hlavních sponzorů, kterými pro letošek bylo Město Dvůr Králové nad Labem a České hnutí speciálních olympiád.

Co dodat !!!

Z hodnocení účastníků vyplývá, že se již nyní těší na další již, XVIII. ročník v pořadí, který se uskuteční v termínu 12 - 14. listopadu 2010.

Otto Vala
Technický ředitel

Zveřejněno 16.11.2009
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY