CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14  SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13  STŘEDNÍ MORAVA TR 12  JIŽNÍ MORAVA TR 11  VYSOČINA TR 10  VÝCHODNÍ ČECHY TR 09  ČESKÝ RÁJ TR 15  KRKONOŠE TR 08  ČESKÝ SEVER TR 07  SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06  ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05  PLZEŇSKO TR 04  ŠUMAVA TR 03  JIŽNÍ ČECHY TR 02  STŘEDNÍ ČECHY TR 01  PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Pátek 30.05.2025
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto [ Folklorní festival FoS ČR ]

Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto
Kunovské léto 2007
Ředitelka festivalu: PhDr. Romana Habartová
romana.habartova@slovackomuzeum.cz
romana.habartova@seznam.cz

Dětský festival se zařadil mezi nejvýznamnější dětské festivaly u nás a dle hodnocení pozorovatelů těchto iniciativ zvenčí je označen jako nejpůsobivější a nejotevřenější festival v naší republice. V roce 2005 byl právě v Kunovicích předán zástupci České národní sekce CIOFF festivalu statut řádný člen CIOFF.

Součástí festivalu bývají tyto aktivity:
- Veselé sportovní zápolení.
- Řežbářská škola: řezbářské sympozium doprovázené řezbářskou školou pod vedením zkušených mistrů ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uh.Hradišti a Luhačovicích.
- Soutěže malých verbířů: soutěž pro tanečníky verbuňku.
- Soutěž malých zpěváčků.


Mezinárodní dětský folklorní festival "Kunovské léto", Kunovice
(okres Uherské Hradiště, Zlínský kraj)

Dětský folklorní festival vznikl v roce 1994 z iniciativy bývalých členů folklorního souboru Kunovjan se snahou o vytvoření nové tradice prezentace dětského folkloru v regionu s živým folklorním hnutím, jež tvoří souměstí Uherské Hradiště - Kunovice - Staré Město. Koná se každoročně třetí týden v červnu, vždy týden před našim nejvýznamnějším festivalem - MFF Strážnice. Organizátorem je občanské sdružení "Kunovjan" v čele s hlavní iniciátorkou, autorkou koncepce a programové skladby festivalu R. Habartovou. Od počátku se festival nezaměřil jen na přehlídku dětských folklorních souborů ze Slovácka, z Moravy, Slezska a Čech, ale po úspěšném prvním regionálním ročníku, kterého se účastnily místní soubory Handrláček I, II, III, Handrlačky a Děcka z Kunovic, Hradišťánek III a IV z Uh. Hradiště, Štěpnička z Veselí nad Moravou, Šohajek z Vlčnova, Valášek ze Zlína a jako hosté Olšinka z Orlové a Jičiňáček z Jičína, nesl podtitul festival s mezinárodní účastí, od roku 2000 je mezinárodním festivalem.
Za 12 let existence se ho zúčastnilo 180 dětských kolektivů z ČR, Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska, Ruska, Maďarska, Makedonie, Srbska, Armenie, Řecka, Chorvatska, Itálie, Bulharska, Mexika, Turecka, Konga.
Festival získal mezinárodní uznání. Světové valné shromáždění CIOFF přijalo v říjnu roku 2004 jednomyslným rozhodnutím MDFF "Kunovské léto" mezi členy festivalů CIOFF. Přiznání členství v této organizaci je velkým oceněním odborné, umělecké a organizační úrovně dětského folklorního festivalu "Kunovské léto" a jeho přínosu k uchovávání lokálních tradic lidové kultury a k obohacení všech účastníků o poznání tradiční lidové kultury zemí, z nich přijíždějí na festival zahraniční účastníci. Je to nejen velké ocenění, ale také závazek pro pořadatele udržet jeho vysokou úroveň do budoucnosti.
Skladba festivalu je tvořena společensko-propagační a sociální, reprezentační částí, soutěžemi (v choreografiích, ve zpěvu, v chlapeckém specifickém projevu - ve verbuňku, sportovní vyspělosti a intelektu). Verbíři a talentovaní zpěváci se představují každoročně v těchto pořadech na MFF Strážnice. V rámci doprovodných aktivit se zaměřuje na popularizaci lidového řemesla a tradiční lidové výroby s představením výjimečných nositelů tradice a jejich pokračovatelů, k čemuž se přihlásilo i město Uherské Hradiště udělováním ceny Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby v rámci sobotní svatojánského jarmarku. Festival provází řada specifických programů - koncerty, výstavy, komponované programy, soutěže, dílny, sympozia s vlastními výstupy jako je vydávání sborníků, publikací, DVD, videozáznamů, MC a CD.
Pořadatelem a garantem festivalu je vedle sdružení Město Kunovice, spolupořadatelem a podporovatelem je město Uherské Hradiště, město Staré Město, Ministerstvo kultury ČR, Zlínský kraj, Slovácké muzeum v Uh. Hradišti, Evropské fondy, Program obnovy venkova a Škola vesnice v Modré, nadace a sponzoři.

KONTAKTNÍ ADRESA:

MDF Kunovské léto
Romana Habartová
Záchalupčí 952
686 04 Kunovice
Česko (CZ)
775 085 333.
fax: (+420) 572 548 855
Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 20.06.2007 v 03:04 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY