CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Fulltext
Pondělí 22.07.2024
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 
Království perníku

26 Orlické hory a Podorlicko [ Turistická oblast ]

ZÁMEK LANŠKROUN TVRZ BOUDA DĚLOSTŘELECKÁ TVRZ HANIČKA DOUDLEBY NAD ORLICÍ ZÁMEK ČASTOLOVICE HRAD POTŠTEJN NAUČNÁ STEZKA ZEMSKÁ BRÁNA CHKO ORLICKÉ HORY LETOHRAD DOBRUŠKA ZÁMEK OPOČNO CHKO ORLICKÉ HORY NAUČNÁ STEZKA ZEMSKÁ BRÁNA HRAD POTŠTEJN ZÁMEK OPOČNO LETOHRAD ZÁMEK LANŠKROUN DĚLOSTŘELECKÁ TVRZ HANIČKA DOUDLEBY NAD ORLICÍ DOBRUŠKA ZÁMEK ČASTOLOVICE TVRZ BOUDA Orlické hory
...zelené a modré dobrodružství...
V Orlických horách, které tvoří přirozenou česko-polskou hranici na severovýchodě Čech, se aktivním turistům zatočí hlava. Všechno vás tu láká ven, do kraje zeleně a vody, který voní lesem, sluncem a mládím. Tady můžete běhat - v zimě po svých, v létě na běžkách, jezdit na kolech, na koni i na divoké vodě, plavat a potápět se, seznámit se s unikátními dělostřeleckými pevnostmi, projít si zdejší naučné stezky, vydat se na houbařské výpravy a konečně v zimě si vyzkoušet všechny lyžařské radovánky od Deštného přes Říčky až po Čenkovice. Fantastickým výhledem do kraje vás za vynaloženou námahu neodmění jen Velká Deštná, ale také hřebenová trasa, po níž se můžete vydat pěšky i na kole. A pokud snad na chvíli přece jen chcete zvolnit a chytat lelky, dobrá - v podhůří na vás čekají nejen procházky malebnými historickými městy i elegantními zahradami šlechtických sídel, ale také velký výběr letních koupališť i krytých bazénů.

- Dělostřelecká tvrz Bouda - největší muzeum československého opevnění v České republice, pět objektů spojených podzemními chodbami a sály. Prohlídková trasa s délkou 2 km v hloubce až 57 metrů.
- Zámek Častolovice - renesančně novogotický zámek se stylovými interiéry, kazetovými stropy a vzácným souborem portrétů českých panovníků. V okolí rozlehlý anglický park s rybníkem a oborou s bílými daňky a jelení zvěří.
- Dobruška - městečko s malebným historickým centrem, rodný domek F. V. Heka (F. L. Věk z románu A. Jiráska). V muzeu stálá expozice místní židovské komunity včetně vzácné rituální očistné lázně (mikve).
- Doudleby - renesanční zámek s bohatou sgrafitovou výzdobou. Expozice Lov čtyř století se sbírkou loveckých a sportovních zbraní, vojensko-historické muzeum. Ve městě zajímavý dochovaný komplex někdejšího židovského města se synagogou.
- Dělostřelecká tvrz Hanička - jedna z nejzachovalejších pevností někdejšího opevnění. Šest bojových objektů, podzemní chodby a sály, ve vstupním objektu muzeum, na volném prostranství výstava vojenské bojové techniky.
- Klášter Králíky - Dolní Hedeč - monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kaplí Svatých schodů na Mariánském kopci nad městem Králíky.
- Letohrad - v 19. století první výroba sirek na území Českého království, v muzeu expozice dějin sirkařství. Součástí sbírek jsou originální saně císaře Napoleona, na kterých přijel v roce 1812 z Ruska do Drážďan. Muzeum řemesel.
- Zámek Opočno - velkolepý renesanční zámek s arkádovým nádvořím, rozsáhlá expozice zbraní. V okolí anglický park se vzácnými dřevinami a několika romantickými stavbami - letohrádkem, jízdárnou, míčovnou a oranžerií.
- Pastviny - vodní nádrž na Divoké Orlici, oblíbená rekreační oblast.
- Hrad Potštejn - rekonstruovaná zřícenina gotického hradu. Hradní kaple sv. Jana Nepomuckého, poslední zastavení křížové cesty Boží hrob, expozice historie hradu.
- Zemská brána - přírodní rezervace na česko-polské hranici, malebné a hluboce zaříznuté údolí Divoké Orlice s balvanitým řečištěm a kamenným mostem. Pašerácká lávka, jeskyně loupežníka Ledříčka, řada zajímavých skalních útvarů.
- Velká Deštná - nejvyšší hora Orlických hor (1115 m) s vyhlídkovou věží. Nádherný kruhový výhled na Orlické a Rychlebské hory, Kralický Sněžník, Suchý vrch, přehradu Rozkoš a Krkonoše se Sněžkou.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 24.03.2005 v 13:42 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY